SENTEZ İNŞAAT

Sentez İnşaat, Geopier Foundation Company (GFC) lisansıyla Rammed Aggregate Pier® (RAP) (Darbeli Kırmataş Kolon – DKK) Sistemlerinin dizayn ve uygulamasını Türkiye, Fas ve Azerbaycan için yapmaktadır.

DKK sistemleri orta derinlikte bir temel sistemi olup, zayıf ve sıkışabilir zeminlere oturan yapılar için hızlı, güvenilir, çevreci ve ekonomik bir zemin iyileştirme çözümü sunmaktadır.

DKK sistemleri proje ihtiyaçlarına göre mevcut zeminin kuyudan çıkarılması (Geopier® Sistemi) veya kuyu içinde deplase edilerek sıkıştırılması (Impact® Sistemi) olarak iki farklı şekilde inşa edilebilirler. Düşey vibrasyon enerjisiyle ortaya çıkan eşsiz inşa metodu, elemanları kuvvetli ve sıkı bir duruma getirmektedir. DKK sistemleri; yumuşak ila katı kil ve siltleri, gevşek ila sıkı kumları, organik silt ve turba zeminleri, kontrolsüz dolguları ve yeraltı suyu altındaki zeminleri iyileştirmede kullanılmaktadır.

GFC Logo Preferred Hakkımızda

Geopier Foundation Company DKK sistemlerinin lisans sahibi olan Geopier Foundation Company, Amerika ve dünya genelindeki temsilcilerine lisans kullanım hakkını vermekte bu sayede Geopier DKK Sistemleri alternatif bir çözüm olarak projelerde kullanılmaktadır. GFC firması tüm projelerde yapılan dizaynları kontrol eder ve uygulama için onaylar.